19.01.2019 - Autor: Avaya Polska

Jak zwiększyć wydajność systemu uniwersyteckiego?

W dzisiejszym świecie obecność nowoczesnych technologii dla większości instytucji jest kluczowa. Uniwersytet San Carlos na Filipinach dostrzegł problem w funkcjonowaniu swojego systemu IT, więc postanowił go ulepszyć, a przez to wpłynąć na działanie uczelni i jej studentów.  Uniwersytet San Carlos (USC) jest jednym z najlepszych uniwersytetów na Filipinach. Jego historia sięga 1595 roku, a dziś...

W dzisiejszym świecie obecność nowoczesnych technologii dla większości instytucji jest kluczowa. Uniwersytet San Carlos na Filipinach dostrzegł problem w funkcjonowaniu swojego systemu IT, więc postanowił go ulepszyć, a przez to wpłynąć na działanie uczelni i jej studentów. 

Uniwersytet San Carlos (USC) jest jednym z najlepszych uniwersytetów na Filipinach. Jego historia sięga 1595 roku, a dziś przyjmuje około 40 000 studentów na ponad 80 kierunkach studiów licencjackich i magisterskich.

Choć sam uniwersytet cały czas się rozwijał, to wraz z upływem czasu nie nadążał nad nowoczesnymi technologiami. Uczelnia borykała się z ciągłym przeciążeniem sieci i powolnymi prędkościami, a poszczególne aplikacje działały zbyt wolno. USC zdał sobie sprawę, że jeśli chce pozostać w czołówce najlepszych uczelni, musi unowocześnić system IT. Specjalny zespół opracował razem z Avaya plan wdrożeniowy, który obejmował m.in. aktualizację sieci WAN oraz dostosowanie światłowodu, zwiększając jego przepływ od 1GB do 10 GB.

Studenci bardzo szybko zauważyli, o ile szybsza jest sieć. Ruch jest wysoki każdego dnia, choć zdarzają się szczyty, np. podczas zapisów na egzaminy. Współpraca z Avaya wpłynęła także na lepszą możliwość nauki zdalnej. Wiele studentów dołącza do tak zwanych „wirtualnych klas”, których jakość jest obecnie zauważalnie lepsza.
Wszystkie nowe funkcje i narzędzia mogą przynieść pełne korzyści tylko, gdy sama sieć jest dostępna. Tu widać największą różnicę.

W naszej starej sieci doświadczyliśmy około 40% przestojów. Teraz dostępność wynosi ponad 90%, a przewidujemy, że osiągniemy 100%, jeśli tylko niektóre komponenty będą gotowe

– mówi Winston Cordova, inżynier i specjalista ds. sieci.

Współpraca z Avaya obejmuje także dodatkowe elementy. Rozbudowanie sieci WLAN pozwoli pracownikom i studentom na korzystanie ze swoich własnych urządzeń (Bring Your Own Device).

Dowiedz się z jakich usług skorzystał Uniwersytet San Carlos.