19.03.2019 - Autor: Avaya Polska

Rozszerzamy ofertę inteligentnych technologii wideo do małych sal konferencyjnych

Otwarte rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów, zapewniają firmom doskonały wybór i niższe koszty Nowe rozwiązania wideo – Avaya IX Huddle Cameras i Avaya IX Collaboration Unit – przeznaczone do niewielkich sal konferencyjnych, zapewniają lepszą jakość przekazu i niskie koszty użytkowania. Coraz więcej przedsiębiorstw chce wdrażać technologie usprawniające współpracę, nie dysponując przy tym wysokimi środkami na...

Otwarte rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów, zapewniają firmom doskonały wybór i niższe koszty

Nowe rozwiązania wideo – Avaya IX Huddle Cameras i Avaya IX Collaboration Unit – przeznaczone do niewielkich sal konferencyjnych, zapewniają lepszą jakość przekazu i niskie koszty użytkowania.

Coraz więcej przedsiębiorstw chce wdrażać technologie usprawniające współpracę, nie dysponując przy tym wysokimi środkami na zakup potrzebnego sprzętu, ani też dużymi salami konferencyjnymi. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Avaya wprowadziła na rynek nową klasę inteligentnych rozwiązań do mniejszych sal konferencyjnych. Jak wynika z szacunków firmy Frost and Sullivan, w biurach na całym świecie jest ponad 32 miliony małych sal, z których tylko nieliczne są wyposażone w systemy wideokonferencyjne. Do 2023 r. odsetek wideokonferencji organizowanych w małych salach (ang. huddle rooms) ma wzrosnąć z 12% do 70%.

W przeszłości małe sale konferencyjne nie były często wykorzystywane do przeprowadzania wideokonferencji. Ostatnio jednak to się zmienia. W firmach coraz częściej pojawiają się przestrzenie biurowe typu open space, w ramach których organizowane są mniejsze sale konferencyjne do wideokonferencji.

Avaya wprowadza nowe standardy technologiczne do małych sal konferencyjnych. Oferuje rozwiązania, które zostały opracowane z myślą o potrzebach współczesnych klientów. Można je bezproblemowo zintegrować z istniejącą infrastrukturą UC oraz wideo ― powiedział Chris McGugan, wiceprezes firmy Avaya ds. rozwiązań i technologii. Klienci chcą używać swoich ulubionych aplikacji w chmurze, a nasza otwarta architektura nowej generacji im to umożliwia. Proste w obsłudze rozwiązania typu „podłącz i pracuj” zapewniają użytkownikom łatwość komunikacji, a firmie umożliwiają wykorzystanie wcześniejszych inwestycji.

Cieszymy się, że możemy oferować naszym klientom najnowsze rozwiązania Avaya do małych sal konferencyjnych ― powiedział Pierfrancesco Coluzzi, dyrektor generalny firmy VIDEOGECOM. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń stwierdzamy, że są to najłatwiejsze w konfiguracji i użytkowaniu produkty tego typu. Współczesny świat jest oparty na chmurze, a Avaya IX Collaboration Unit umożliwia firmom pełne wykorzystanie możliwości technologii chmurowych.

Avaya IX Huddle Cameras można używać z rozwiązaniami Avaya IX Room Video lub podłączyć do laptopa. Avaya IX Huddle Camera zapewnia obraz wideo w standardzie High Definition (HD), lecz nie wymaga dużych nakładów finansowych. Produkty HC020 i HC050 są nie tylko łatwe we wdrażaniu i użytkowaniu, lecz charakteryzują się znakomitą jakością transmisji wideo.

Avaya IX Collaboration Unit to wielofunkcyjne urządzenie usprawniające współpracę, przełomowe pod względem wydajności i ceny. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do laptopa, co zapewnia szybkość i łatwość uruchomienia. Wyróżnia się niezawodnością i znakomitą jakością transmisji. Mocowane na górnej krawędzi ekranu wideo i wyposażone w zintegrowane mikrofony, ma szerokie pole widzenia, co jest ważne w małych, szerokich przestrzeniach konferencyjnych. Avaya IX Collaboration Unit umożliwia też bezprzewodowe udostępnianie zawartości z urządzeń mobilnych. To rozwiązanie nowej generacji zapewnia integrację z platformą UC, współdziałanie ze standardową infrastrukturą wideo i umożliwia użytkownikom uruchamianie i udostępnianie wybranych aplikacji w chmurze. Jest pierwszym wielofunkcyjnym rozwiązaniem, zapewniającym małym salom konferencyjnym wszelkie udogodnienia, jakie dostępne są w technologiach chmurowych.

Dodatkowe zasoby