30.10.2020 - Autor: Avaya Polska

Rozwiązania konferencyjne Avaya w raporcie Magic Quadrant

Avaya już w kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek rozwiązania Avaya Spaces została uznana za gracza niszowego (ang. Niche Player) w tegorocznym raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym rozwiązań konferencyjnych (2020 Gartner Magic Quadrant for Meeting Solutions). Gartner definiuje rozwiązania konferencyjne jako narzędzia, które łączą możliwości komunikacji, współpracy i udostępniania treści oraz umożliwiają tworzenie scenariuszy spotkań wirtualnych na różne potrzeby.   Avaya Spaces to wszechstronna aplikacja do obsługi...

Avaya już w kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek rozwiązania Avaya Spaces została uznana za gracza niszowego (ang. Niche Player) w tegorocznym raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym rozwiązań konferencyjnych (2020 Gartner Magic Quadrant for Meeting Solutions). Gartner definiuje rozwiązania konferencyjne jako narzędzia, które łączą możliwości komunikacji, współpracy i udostępniania treści oraz umożliwiają tworzenie scenariuszy spotkań wirtualnych na różne potrzeby.  

Avaya Spaces to wszechstronna aplikacja do obsługi wideokonferencji i innych form współpracy w środowisku cyfrowym. Zmienia ona sposób pracy w firmach, szkołach, urzędach i innych organizacjach w niemal 100 krajach. Umożliwia natychmiastowe łączenie rozproszonych grup osób, którym zapewnia realistyczne środowisko pracy z możliwością wymiany komunikatów, organizowania spotkań, współużytkowania treści, zarządzania zadaniami oraz współpracy w chmurze. 

Na rynku pojawiła się ogromna liczba platform i narzędzi do obsługi wideokonferencji. Firmy szukają jednak wszechstronnych rozwiązań ułatwiających współpracę, które są prostsze w obsłudze niż środowiska złożone z wielu aplikacji ― powiedział Simon Harrison, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie Avaya. Klienci i pracownicy potrzebują odpowiednich narzędzi usprawniających pracę zdalną, jak również fundamentalnej zmiany podejścia do używania tych narzędzi. Rozwiązania ograniczające się do wideokonferencji muszą ustąpić miejsca środowiskom współpracy w chmurze. Za pomocą aplikacji Avaya Spaces firma może sprawnie wykonywać nie tylko codzienne, rutynowe zadania, lecz również nowe i nieplanowane pilne prace, które mogą pojawić się w każdej chwili. Fakt, że w tym roku Gartner ponownie umieścił nas w swoim raporcie Magic Quadrant dotyczącym rozwiązań konferencyjnych, świadczy o naszych postępach w tworzeniu innowacyjnych produktów zorientowanych na klienta. 

Odkąd aplikacja Avaya Spaces została wprowadzona na rynek, odnotowała znaczący wzrost pobrań i użycia. Cieszy się ona szczególnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw, które muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19. W szczytowym okresie pandemii nowego koronawirusa Avaya Spaces była oferowana bezpłatnie, aby pomóc przedsiębiorstwom, szkołom, urzędom i innym organizacjom we wdrożeniu systemów zdalnej pracy i współpracy, a także zapewnieniu ciągłej łączności oraz produktywności i bezpieczeństwa pracowników. W rezultacie ilość danych wideo przesyłanych za pomocą aplikacji Avaya Spaces zwiększyła się w czasie pandemii o 2500%. 

Pełna wersja informacji prasowej (w jęz. angielskim) dostępna na stronie: https://www.avaya.com/en/about-avaya/newsroom/pr-us-201015/